mobil menu
ara ara
Atakent de ingilizce eğitimi

Okul Öncesinde İngilizce Eğitimi | Oxford Atakent

Oxford Atakent’te Okul öncesi dönemde yabancı dil eğitimi
dil kursu okul öncesi Özellikle son yıllarda anaokullarında verilen yabancı dil eğitiminin önemi gittikçe artıyor. Daha okuma yazmayı sökmemiş çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesi size yanlış gelmesin. Çünkü çocuklar artık ikinci dillerini anaokulunda öğreniyorlar. Bir bebek doğduğu anda tüm dilleri öğrenmeye hazır bir şekildedir. Çünkü çocukların beyinleri 8 yaşına kadar dil gelişiminin her ayrıntısını öğrenmek üzere programlanmış bir yapıdadır. Özelikle 0 – 5 yaş arası çocuklar yabancı dil öğrenme önemli bir dönemdir.
Okul öncesi dönemde yabancı dil öğretimiyle ilgili araştırmalar ne söylüyor?
Yabancı kaynaklar çocukların beyinlerindeki dil gelişiminin iki yaşında başladığını ve bu gelişimin ergenlik dönemine kadar sürdüğünü; eğer çocuk erken dönemde yabancı dil öğrenmeye başlarsa yabancı dili de anadili gibi rahatlıkla öğrenebileceğini söylüyor. Ayrıca doğumdan itibaren 6 yaşına kadar çocuğun beynindeki nörofizyolojik mekanizmanın çok aktif olduğu ve bu mekanizmanın yardımıyla dilin otomatik olarak beyne kaydedildiği bilgisinden yola çıkarak çocuğun bir veya daha fazla dili öğrenme kapasitesinin olduğu söylenmektedir.

Okul Öncesi Dönemde Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

ingilizce kursu ana okulu √ Yabancı dil eğitimi gören çocukların düşünme becerileri tek dille öğrenim gören çocuklara oranla daha gelişiyor. Bu da yabancı dil bilen çocukların kavram geliştirme ve üst düzey becerileri kavrama konusunda tek dil bilen çocuklara göre üstünlük sağlıyor.
√ Bilimsel araştırmalara göre erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun matematik, ana dili ve sosyal bilgiler alanlarında da başarılı olmalarını sağlıyor.
√ Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuk çevresindeki olayları algılamada daha üst düzey başarı gösteriyor, kişisel alanda da farklılıklara anlayışlı, saygılı ve hoşgörülü yaklaşıyor.

Ailelerin Dikkat Etmesi Gerekenler
√ Bu konuda ilk dikkat etmeniz gereken çocuğunuzu öğrenme konusunda zorlamamak. Öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
√ Diğer önemli bir noktada çocuğunuzun öğrendiği yabancı dile sizin ne kadar hakim olduğunuz. Eğer yeterince hakim değilseniz yanlış öğrenme gerçekleşmesine neden olursunuz.
√ Çocuğunuzun evde yabancı dili tanımasını istiyorsanız çeşitli materyallerden başlayın. Örneğin yabancı dilde bir çocuk şarkısı öğrenin beraber. Veya resimli hikaye kitapları, çizgi filmler, bilgisayar oyunları, görsel ve işitsel materyaller bu konuda size yardımcı olacaktır.
√ Çocuğunuzun en iyi eğitim alacağı yer okuldur. Okul seçiminde buna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesini istiyorsanız seçeceğiniz okulun verdiği eğitimin kalitesinden emin olun.
√ Çocuğunuz okulda yabancı dil eğitimi alıyorsa, okuldan eve döndüğünde onunla eğlenceli tekrarlar yapın. Öğrendiği dili biliyorsanız ufak aktivitelerle onun öğrendiklerini pekiştirmesine yardımcı olursunuz. Örneğin; çocuğunuz renklerin İngilizcesini öğrendiyse eve döndüğünde evdeki eşyaları kullanarak “Rengini Bul” oyunu oynayabilirsiniz. Çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesi kadar bunu istemesi ve doğru öğrenmesi de önemlidir. Eğer bu konuda çocuğunuzun eğitim almasını istiyorsanız her açıdan öğrenimini etkileyecek noktalara anne baba olarak dikkat etmeniz gerekiyor.

Peki yabancı dil erken yaşta nasıl daha kolay öğrenilir?

okulöncesi ingilizce √ İngilizce çocuklar için ders değil; oyun olmalıdır. Doğal yaşamın bir parçasıymışçasına öğretilmeli; dramatizasyonlarla, oyunlarla, diyaloglarla, şarkılarla birleştirilmeli eğlenceli hale getirilmelidir.
√ Başlangıç seviyesindeki iletişimleri için gerekli olan kelimeleri öğretmek, dinleme ve konuşma becerilerini oluşturacak temel oluşumları sağlamak yeterlidir.
√ Yaş grubu büyüdükçe çocuklarımız yabancı dilin varlığını zihinlerinde oturtmaya başlarlar. Nerede ve nasıl kullanacaklarını kendi dünyalarında resmederler. Bu bağlamda ikinci bir dil için çocuğu zorlamamak önemlidir. Çocuk kendi isteğiyle öğrenmeli ve istediği şekilde dış dünyaya yani bizlere aktarmalıdır.
√ Bir dilin öğrenilmesi esnasında hafızada en fazla ve kolay saklanan şeylerin ne olduğunu araştıran bilim adamlarına göre isimler, sayılar, şiir ve şarkılar ilk sıraları almaktadır. Özellikle şarkılar neredeyse bir ömür boyu hafızada saklanabilmektedir.
√ Teknolojik imkânları kullanmak. Öğretilen yabancı dildeki video, teyp kasetleri vb. görmeye ve işitmeye dayalı araçları sık sık kullanmak lazımdır.
√ Ufak aktivitelerle çocuğun öğrendiklerini pekiştirmek daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Öeğin; renklerin İngilizcesini eve döndüğünde evdeki eşyaları kullanarak “Rengini Bul” oyunu oynayabilirsiniz.
√ Çocuğun gelişim dönemlerini bilmek yardımcı olabilmek adına önemlidir. Okul öncesinde somut işlemsel dönemde olan çocuğun yabancı dil eğitimi de somut materyallerle süslenmeli; soyut olandan uzak durulmalıdır.

Oxford House College Atakent, Kurumsal

Forum Akademi Eğitim Kurumları 2012 yılında Atakent’te butik eğitim konseptinde faaliyete başlamış olup 2 yıl gibi kısa bir süre içinde bölgede 4 şubeye ulaşmış, eğitim alanında örneğine çok az rastlanır bir başarıya imza atmıştır. Bu başarının altında öğrencilerimize verdiğimiz değer, her zaman onların başarısını ön planda tutan anlayışımız en büyük etkendir. Eğitimi tek bir alanda değil, bir bütün olarak gören kurumumuz birçok farklı alanda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Forum Akademi, kurucuları eğitim bilimlerinde master yapmış, öğretmen kökenli olan ender eğitim kurumlarından biridir.
İngilizce
İngilizce alanındaki başarılarımızı uluslararası dil okullarından Oxford House College ile anlaşma yapıp bölgedeki temsilciliğini alarak daha da güçlendirmiş olup çocuk ve yetişkin gruplarında klasik gramer eğitimi yerine yabancı öğretmenler eşliğinde akıcı konuşma kurslarımız ile birçok kişinin İngilizce konuşma hayalini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
Oxford House College
Oxford House College'ta size uygun bir İngilizce kursu vardır. Geleneksel “gramer” tabanlı öğretim tekniklerinin aksine güncel iletişime dayalı (communicative) eğitim vermektedir ve bu sistem öğrencilerin daha fazla ihtiyacı olan işlevsel İngilizce anlamına gelip öğrencilerin İngilizce‘yi konuşabilme yetenekleri üzerinde durma esasına dayanmaktadır.
Forum Akademi
Sınıf ortamında kalabalıkta kaybolmadan, Yaşamdan kopmadan, Daha kaliteli bir eğitim için. Yetişkin İngilizce eğitimleri, 6 - 8 kişilik sınıflarda profesyonel kaynaklardan eğitim. Butik Eğitim anlayışı ile ...
Şubelerimiz
Atakent ingilizce eğitimi kursu nerede Soyak Olimpiakent
Merkez Şube
Atakent ingilizce eğitimi kursu nerede Avrupa Konutları 3
Şube

Bilgi edinin

Her türlü soru, öneri yada geri bildirimleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. Yaz okulu 2022
Yakınımızda ki yerleşimler

Laleşehir Konakları, Avrupa Konutları 1 - 2 - 3, Güneş Park Evleri, Ihlamur Evleri, Soyak Olimpiyakent Sitesi, Manolya Evleri, Toki Akasya Evleri, Halkalı Merkez, Atakent Küçükçekmece İstanbul

Atakent Halkalı İngilizce kursu
forum akademi atakent halkalı İngilizce dil kursu atakent halkalı Sınav eğitim kurumları atakent halkalı